Estimările inițiale privind mortalitatea Covid au fost total eronate

Ce-ar fi dacă am putea să ne întoarcem în timp în 2019 și să testăm oamenii pentru anticorpi SARS-CoV-2, ce interesant ar fi…

Oh, stai, chiar putem face asta.

În Italia, oamenii de știință de la un laborator și-au amintit că au câteva sute de mostre de sânge prelevate pentru un studiu. Le-au analizat și surpriză:
11% dintre probe conțineau anticorpi SARS-CoV-2!!!

Din câte se știe, absolut toți acești pacienți erau asimptomatici, deci nu aveau semne că ar fi răciți. Primul test pozitiv a fost în 3 septembrie 2019, urmând ca procentajul celor infectați să crească:
14% septembrie, 16% octombrie, ajungând la 30% în februarie!!!

Ce înseamnă asta?
Că gradul de periculozitate al virusului a fost evaluat în mod exagerat la cote astronomice pentru că s-a considerat că toți acei morți din Lombardia, la începutul pandemiei europene, au fost dintr-un număr foarte mic de cazuri, când de fapt o mare parte din populație era deja infectată.

Știrea asta este uriașă și demonstrează că toată pandemia a fost o mascaradă sinistră și ar trebui dovedit dacă s-a întâmplat din cauza incompetenței sau a existat un plan.

Foarte mulți oameni au raportat că au avut răceli cu simptome Covid cu mult înainte ca pandemia să înceapă. Iată experiența mea, despre care am mai vorbit.

În 2018 eu, prietena mea și familia ei, am avut o gripă foarte urâtă care ne-a ținut la pat mai mult de o săptămână. A fost prima oară în viață când am simțit că am fost aproape de moarte și că mai avea puțin și mă dovedea. Simptomele erau foarte similare cu cele raportate la Covid. Atunci eram însă vegan, alergător, deci organismul meu era slăbit.

În octombrie 2019, m-am întors în România din Thailanda, pentru a termina cartea 8 Principii ProMetabolism. Ai mei au fost foarte norocoși cu decizia mea pentru că imediat ce m-am întors, mama a fost doborâtă de o răceală și a trebuit să fie internată în spital timp de două săptămâni. Tatăl meu trebuie îngrijit și am stat cu el, dar a răcit și el la fel de rău. A lipsit foarte puțin să fie spitalizat și el. Dacă nu m-aș fi întors, nu știu cum s-ar fi descurcat. După două luni am plecat în Sri Lanka unde m-a prins începutul pandemiei și 7 luni din ea, cu toată nebunia și lockdownurile.

Morala este că oamenii bătrâni sau cei slăbiți pot fi dovediți de o răceala, indiferent dacă aceasta este Covid sau altceva.

Investiți în sistemul vostru imunitar, că uite, el săracul era pregătit chiar la pacienți cu cancer cu mult înainte să știm noi despre marele virus ucigaș.

Am scris o carte despre sistemul imunitar în context ProMetabolism:

3 Likes